stworzony, by inspirować

Zapraszamy na warsztaty „Akt. Świat Radosława Pujana”

Dodane przez: Redakcja 10 lutego 2013
Udostępnij

W dniach 23-24 lutego 2013 r. odbędą się warsztaty fotograficzne organizowane przez Jarosława Holdena. Tym razem gościnnie poprowadzi je Radosław Pujan – fotograf o niebywałej wrażliwości, zwycięzca konkursu „Fotoerotica 2012” magazynu Playboy oraz finalista prestiżowego konkursu Hasselblad Masters 2014. ★Fabrikon MAGAZINE objął patronatem medialnym tę edycję warsztatów.

ZdjęciE: MirosŁawa Kowalczuk (uczestniczka warsztatów „AKT-Opowieści Holdena”)

 


Wszyscy organizatorzy, Jarek Holden, Andrzej Bersz i Sandra, biorą osobiście udział w warsztatach, ale ich ideą jest zapraszanie nowych fotografików do prowadzenia zajęć z adeptami. Tym razem będzie to Radosław Pujan – artysta mieszkający w Brukseli, ale wciąż tęskniący do… piękna polskich kobiet. Mówi się, że estetyka jego fotografii wywołuje w odbiorcy emocje porównywalne z czytaniem doskonałych opowieści. Specjalnie pod kątem tych prowadzących wybierają modelki, i przygotowują sytuacje, w których zaproszeni fotograficy poczują się najlepiej. Prowadzący nie ustawiają jednak kadrów, stylizacji i modelek według swojego stylu i wizji. Ich obecność daje możliwość rozmów o fotografii i kontaktu z ich inspirującą osobowością. Uczestnicy dostają tematy sesji zdjęciowej i mając do dyspozycji modelki oraz pomieszczenia samodzielnie tworzą swoje dzieła.

 

Zdjęcie: Radosław Pujan

 

 

Warto wspomnieć, że wśród uczestników warsztatów są osoby o różnym doświadczeniu. Są nowicjusze jak również twórcy o sporym o dorobku artystycznym. Najważniejsze, że wszyscy ze sobą współpracują i tworzą kreatywną grupę, która się wspiera i wymienia doświadczeniami. Organizatorzy zapewniają, że jest to zawsze inspirujące spotkanie ludzi z całej Polski. Uczestnicy po warsztatach wyjeżdżają z nowymi doświadczeniami i nowymi zdjęciami do swojego portfolio. W ramach projektu „Warsztaty fotograficzne Holdena” odbyły już dwa warsztaty. W listopadzie 2012 został zrealizowany warsztat pt. „Opowieść” oraz w styczniu 2013 warsztat pt. „Akt – Opowieści Holdena”. Cena za dwudniowy warsztat wraz z zakwaterowaniem w Pałacu Zegrzyńskim to 700 zł (w cenę nie jest wliczone wyżywienie).

 

Urok Pałacu Zegrzyńskiego

Warsztaty odbędą się we wspaniałych wnętrzach Pałacu Zegrzyńskiego nad Zalewem Zegrzyńskim pod Warszawą.

 

 

 

Nasze warsztaty maja być inne! – powiedzieli nam Jarek Holden i Andrzej Bersz, zespół, który stworzył ten projekt. Kim oni są?

 

 

Jarosław Holden

fotograf, poeta i dziennikarz… człowiek niespokojny, oddycha światłem. W zespole prowadzi warsztaty jako fotograf oraz pełni rolę szefa programowego i artystycznego. Holden fotografuje od ponad dwudziestu lat. Od kilu zdecydował się na fotografowanie ludzi. Stawia na portret, bo, jak mówi „Portret, to oczy, a oczy to kawałek duszy”. Wciąż eksperymentuje. Woda, światło i cień – to jego ulubione elementy, tworzące jego zdjęcia. Ostatnio zakochał się w fotografii natychmiastowej. W swoim programie ideowym Holden pisze:

 

Zdjęcie: Jarosław Holden

 

Nie wyobrażamy sobie spotkań z Państwem, które zamieniają się w szaleństwo fotografowania kilku modelek. Kończy to się tym, że wielu uczestników takich spotkań, chwali się bardzo podobnymi kadrami. Chcemy rozmawiać o fotografii, fotografować. Ale przede wszystkim uznać, że fotografia to nasz sposób na życie. Niekoniecznie zarobkowanie, ale że nie wyobrażamy sobie BYĆ bez zdjęć. Każde spotkanie będzie miało temat. Nie będziemy improwizowali. Będziemy zachęcali Państwa do tworzenia grup fotograficznych, projektów, wystaw. Warto dołączyć do nas!

 

 

Andrzej Bersz

artysta plastyk, fotograf i… model! Najstarszy chyba w tej branży facet. Ma 65 lat, a pozując zaledwie od 3 lat, brał udział w około 180 sesjach i w kilku krótkich filmach. Pozuje, bo to lubi…  i mówi, że z lenistwa chętniej jest modelem niż fotografem. Andrzej zajmuje się sprawami organizacyjnymi, pozuje też na warsztatach… rzadko na warsztatach fotograficznych można spotkać męskiego modela!


Zdjęcie: Ewa Rydzewski (uczestniczka warsztatów „AKT-Opowieści Holdena”)

 

 

… jest też z nimi Sandra

Żona i muza Holdena… modelka, wizażystka, stylistka. Sandra nie tylko pomaga przy organizacji sesji i warsztatów, ale sama kreuje wiele działań Holdena. Pozuje wybranym fotografom, bo jak mówi: „Wiele osób kupiło aparat, ale niewielu ma talent. Tego nie można kupić.

Zdjęcie: Jarosław Holden

 

Redakcja ★Fabrikon MAGAZINE objęła patronatem medialnym tę edycję warsztatów.

 

powiązane strony:  www.fotoholden.of.pl  |  Profil na FBwww.hasselblad.com
Zdjęcia: informacja ORGANIZATORA

 

Źródło: Redakcja Fabrikon MAGAZINE 

Komentarze

Redakcja

★Fabrikon MAGAZINE jest pierwszym w Polsce magazynem i serwisem internetowym opisującym wszystkie etapy pracy twórczej w produkcjach wizualnych (np. sesje zdjęciowe, pokazy mody, filmy reklamowe). Powstał przede wszystkim, aby inspirować i pokazywać prace najzdolniejszych twórców. e-mail: redakcja@fabrikon.pl

Zobacz wszystkie posty dodane przez tego autora


Kategorie