stworzony, by inspirować

Targi Film Video Foto 2015

Dodane przez: Redakcja 25 marca 2015
Udostępnij

546 × 386 targi foto video lodz 2015

W dniach 26-28 marca 2015 roku odbędą się XVIII Targi Film Video Foto. Jest to największa w Europie Środkowo-Wschodniej impreza wystawiennicza dedykowana tej branży. Przez 3 dni swoje święto będą mieć wszyscy ci, których pasją jest uwiecznianie rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Tegoroczna edycja wydarzenia stworzy niepowtarzalną okazję poznania nowości oferowanych przez polskich i światowych producentów, dystrybutorów sprzętu i usługodawców. Ofertę zaprezentuje ponad 130 firm m.in. firma Next77 – wyłączny dystrybutor na Polskę marek: Tokina, Hoya, Quantuum, Genesis, Cokin oraz Triopo – która przygotowała dla zwiedzających prezentacje sprzętu z zakresu optyki, sprzętu filmowego i oświetlenia. Dodatkowo podczas targów firma zorganizuje spotkania z profesjonalistami, którzy opowiedzą publiczności, w jaki sposób optymalnie wykorzystać sprzęt w codziennie pracy. Warto odwiedzić targi, następne dopiero za rok!

 

Branża film, video, foto należy do najszybciej rozwijających się. Każdy rok przynosi zmiany i nowinki techniczne, które pozwalają tworzyć profesjonalne materiały nawet przy pomocy amatorskiego sprzętu. Temu trendowi sprzyjają oczywiście media społecznościowe, umożliwiające dzielenie się swoimi dziełami praktycznie bez ograniczeń. Oferta wystawców, w szczególności prezentowane podczas targów nowości i program targów FVF odpowiada nowym trendom. Tegoroczna edycja targów wzbogacona została o atrakcje, łączące energię i kreatywność miłośników filmu i fotografii z know-how największych światowych marek. Taka więź gwarantuje, że w projekt będą mogli zaangażować się wszyscy – wystawcy, odwiedzający i przedstawiciele branży. Będzie to również doskonała okazja do promocji swojej oferty i pomysłów oraz zdobycia cennych doświadczeń.

 

Ofertę zaprezentuje ponad 130 firm. Zwiedzający dostaną szansę zobaczenia i przetestowania szerokiego asortymentu produktów. Wśród wiodących i czołowych producentów sprzętu foto-video znajdą się m.in.: firmy Sony Polska i Panasonic. Na stoisku firmy Beiks zaprezentowany zostanie sprzęt marek: Nikon, Canon, Olympus. Najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie obrazowania, urządzeń wielkoformatowych, druku oraz oświetlenia zaprezentują firmy: Epson, Medikon, Elfo. Produkty Manfrotto, Gitzo, Bowens zaprezentuje firma Foto 7. Ofertę dedykowaną dla specjalistów z zakresu fotografii i edycji wideo pokaże firma Eizo Polska. Nowe produkty marek: Tokina, Genesis, Quantuum, Hoya przedstawi firma Next 77 (poniżej więcej informacji na ten temat). Statywy oraz akcesoria foto dostępne będą na stoisku firmy Foton. Tablety graficzne Wacom oraz oprogramowanie do montażu audio-video Sony Creative Software zaprezentuje firma Pixonet. Z kolei różnorodną ofertę fotoalbumów, fotoksiażek oraz ramek pokaże firma Najlepszefoto.pl, Barański oraz Digitalalbum.pl. Dzięki marce Noritsu zwiedzający będą mieli okazję poznać nowoczesny rynek usług fotograficznych i oprogramowania „Photo&Book”. To tylko fragment tego co będzie można obejrzeć, poznać i przetestować.

 

Zaproszenie od firmy Next77

Firma Next77 – wyłączny dystrybutor na Polskę marek: Tokina, Hoya, Quantuum, Genesis, Cokin oraz Triopo  – która przygotowała dla zwiedzających prezentacje sprzętu z zakresu optyki, sprzętu filmowego i oświetlenia. Dodatkowo podczas targów firma zorganizuje spotkania z profesjonalistami, którzy opowiedzą publiczności, w jaki sposób optymalnie wykorzystać sprzęt w codziennie pracy.

 

Po pierwsze optyka, także filmowa
Odwiedzający targi jako pierwsi przetestują najnowszy obiektyw Tokina AT-X 11-20mm PRO DX, który jest jedynym na rynku zmiennoogniskowym obiektywem formatu APS-C o tak szerokim kącie widzenia i stałej światłosile f/2.8. Produkt ten weźmie udział w konkursie o medal XVIII Targów Film Video Foto. Po raz pierwszy zostanie także zaprezentowana nowa profesjonalna seria optyki filmowej Tokina Cinema oraz odrębna linia „V”, adaptacja popularnych obiektywów fotograficznych z udogodnieniami dla systemu follow-focus. Seria „V” ze względu na swoją funkcjonalność, tworzy odrębną kategorię i jest kierowana do osób amatorsko filmujących za pomocą lustrzanek.

 

Po drugie: nie tylko fotografia
Genesis, marka akcesoriów foto i wideo, specjalnie z myślą o odwiedzających związanych z branżą filmową pokaże dwa kompletne zestawy profesjonalnego sprzętu, zbudowane z poszczególnych produktów oferty: systemu follow focus, klatek filmowych, monitorów podglądowych, oświetlenia LED i mikrofonów zewnętrznych. Każdy zainteresowany będzie miał okazję przetestować interesujące go produkty oraz porozmawiać na ich temat ze specjalistą. Dodatkowo targi łódzkie będą okazją do zapoznania się z najnowszym produktem, który zdobywa coraz większą popularność, mianowicie stabilizatorem Genesis Esox do kamer sportowych GoPro Hero 3, 3+, 4. Ten oparty na dwóch osiach ręczny stabilizator będzie również rywalizował o wyróżnienie Targów Film Video Foto jako nowatorski produkt na rynku.

 

Po trzecie: światło
Quantuum to marka znana wszystkim fotografom pracującym ze światłem w studio. Nowością będzie unikatowa lampa pierścieniowa Quadralite Rx400 Ringflash. Jest to pierwsza tego rodzaju lampa na rynku, łącząca duży palnik błyskowy o kształcie pierścienia oraz 400Ws maksymalnej energii błysku z zasilaniem akumulatorowym. Jest narzędziem idealnym dla wszystkich fotografów zajmujących się modą i szeroko pojmowaną fotografią portretową. Oprócz niej pokazana zostanie także lampa błyskowa Genesis Stroboss 58, która jest pierwszą lampą na rynku zasilaną specjalnie zaprojektowanym akumulatorem litowo-jonowym o dużej pojemności. Natomiast lampy Genesis Reporter – najbardziej znane w ofercie tej marki – w wersji o mocy 180 oraz 360Ws, to połączenie zalet kompaktowych lamp systemowych z wydajnością i uniwersalnością lamp studyjnych.

 

Po czwarte: akcesoria
Next77 zaprezentuje pełną ofertę filtrów fotograficznych dwóch najpopularniejszych marek. Pierwszą z nich będzie Hoya, słynąca z najwyższej jakości szkła optycznego i zaawansowanych powłok antyrefleksyjnych. Zaprezentuje się ona ze wszystkimi popularnymi seriami filtrów, w tym innowacyjną serią filtrów szarych PROND, które cieszą się ogromną popularnością wśród fotografów i filmowców. 
Druga marka filtrów to Cokin. Poza uznaną już linią CREATIVE zaprezentuje również serię PURE Harmonie, na którą składają się najcieńsze i najlżejsze filtry fotograficzne na świecie.
Statywy fotograficzne Triopo pokazane zostaną z całym aktualnym asortymentem, w tym także nowością   głowicą foto-wideo HY-250 wykonaną z lekkich materiałów kompozytowych. Łatwa, bezwzrokowa obsługa pokręteł, płynnie poruszające się elementy oraz zawias pochyłu ze sprężyną, uczynią z niej niezastąpione narzędzie każdego wideoamatora.

 

Po piąte: spotkania z fotografami
Prezentacjom produktów towarzyszyć będzie szereg wydarzeń specjalnych. Na scenie zlokalizowanej na stoisku dystrybutora zaproszeni na tę okoliczność goście zaprezentują serię krótkich wystąpień i warsztatów. Będzie to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego spotkania ze znanymi ludźmi z branży. Grzegorz Michałowski, reporter prasowy PAP, udowodni na obiektywach Tokiny, że zoomem można także kształtować perspektywę. Paweł Brzozowski, fotograf i twórca projektu fotowarsztaty.com, opowie o fotografii niecodziennej, czyli jak poruszyć i zatrzymać gwiazdy na fotografii przy użyciu szerokiego kąta Tokiny. Marcin Dobas, fotograf i podróżnik, pokaże, dlaczego filtry fotograficzne to absolutny must-have każdego fotografa i jak dzięki nim osiągnąć efekt zdjęć z okładek kolorowych pism. Adam Śmiałek natomiast wyjaśni, jak zrobić timelapsa z użyciem filtrów szarych marki Hoya i statywów Triopo. Opowie o niestandardowych sposobach użycia fotograficznych Hoya oraz udzieli kilku praktycznych porad na temat akcesoriów filmowych Genesis. Fanów szybkiej jazdy powinien zainteresować temat rajdu Dakar i pracy operatora filmowego podczas morderczej walki na trasie Bartka Kosiorka i ekipy filmowej Xrepo. O fotografii portretowej, jej specyfice i narzędziach portrecisty opowie gość marki Quantuum – fotograf Adam Golec. Michał Kuczyński pokaże uczestnikom targów kulisy pracy fotografa i wideografa sportowego, który opowie o swojej codziennej pracy z lampami Genesis Reporter.

 

Poza szeregiem wystąpień na scenie targowej, firma Next77 przygotowała także serię wykładów i spotkań ze specjalistami najwyższej klasy, zawodowo związanymi z fotografią, których prace znane są szerszej publiczności:
27.03.2015 r. (piątek) – SALA B
Godz. 12.30 – W świetle czułe portrety, czyli o atmosferze, świetle i formie portretu. Organizator: Quantuum. Prowadzący: Adam Golec, trzykrotny laureat Grand Press Photo, fotograf, portrecista i videograf. Autor ilustracji do książki Joanny Bator Wyspa łza.
Godz. 16.00 – Oświetlenie studyjne dla amatora. Jak rozpocząć przygodę z fotografią studyjną? Organizator: Quantuum. Prowadzący: Marcin Woźniak, specjalista od oświetlenia studyjnego Quantuum.
28.03.2015 r. (sobota) – SALA B
Godz. 11.00 – Nigdy nie jesteś za blisko – obiektyw szerokokątny w praktyce fotografa prasowego. Organizator: Tokina. Prowadzący: Grzegorz Michałowski, fotograf Polskiej Agencji Prasowej.
Godz. 12.30 – Warsztaty pracy fotografa sportowego. Organizator: Genesis Gear. Prowadzący: Michał Kuczyński, fotograf i wideograf sportowy.
Godz. 14.00 – Oświetlenie studyjne dla amatora. Jak rozpocząć przygodę z fotografią studyjną? Organizator: Quantuum. Prowadzący: Marcin Woźniak, specjalista od oświetlenia studyjnego Quantuum.

 

Zobacz pełną listę wykładów i prezentacji wszystkich firm biorących udział w targach: link

 

Więcej o targach: link

Źródło: informacje prasowe: Międzynarodowe Targi Łódzkie, Next77

Komentarze

Redakcja

★Fabrikon MAGAZINE jest pierwszym w Polsce magazynem i serwisem internetowym opisującym wszystkie etapy pracy twórczej w produkcjach wizualnych (np. sesje zdjęciowe, pokazy mody, filmy reklamowe). Powstał przede wszystkim, aby inspirować i pokazywać prace najzdolniejszych twórców. e-mail: redakcja@fabrikon.pl

Zobacz wszystkie posty dodane przez tego autora


Kategorie